Безліч локальних конфліктів на карті світу може з часом перерости в глобальну війну. Про це заявив експерт-міжнародник Руслан Осипенко, коментуючи недавнє загострення в Секторі Газа.

“Ми спостерігаємо в світі дисбаланс сили та інтересів, і це може привести до дуже поганих наслідків, коли всі ці регіональні конфлікти можуть злитися в одне протистояння. Запалом може послужити від Північної Кореї до Ізраїлю з Туреччиною, і навіть Донбас”, – підкреслив він. За його словами, міжнародну систему відносин похитнуло рішення деяких країн повернутися до політики протекціонізму.

“Зараз ми бачимо, що модель (міжнародних відносин. – Ред), яка була створена після Другої світової війни, вона себе вичерпала. Проявляються протиріччя в усіх регіонах, які колись були прикриті, люди торгували, а зараз знову протекціонізм. Це говорить про те, що у світовій системі з’явився дисбаланс, і вона може просто вибухнути”, – зазначив міжнародник.

Крім того, істотного удару світовому правопорядку завдала агресія Росії проти України.

“Як не дивно, але саме порушення РФ міжнародного права стало критичною лінією. Кризовий діалог Заходу з Росією почався саме з того, що Росія перейшла цю межу і зневажила правила, які були встановлені після Другої світової війни”, – констатував Осипенко.

593 просмотров всего, 2 просмотров сегодня

Print Friendly, PDF & Email