Третій китайський авіаносець розпочав швартовні випробування і ще більше наблизився до офіційного введення в експлуатацію, повідомила в п'ятницю державна телекомпанія Китаю. За словами аналітиків, це вказує на плановий перебіг будівництва та випробувань авіаносця з моменту його спуску на воду у червні.

Відзначаючи майбутню 10-ту річницю введення в дію першого авіаносця країни "Ляонін" у неділю, Центральне телебачення Китаю (CCTV) оголосило, що третій авіаносець країни "Фуцзянь" проводить швартовні випробування в рамках запланованого графіка.

Завдання швартовних випробувань здебільшого полягає у перевірці того, чи досягає механічне та електричне обладнання авіаносця заданих експлуатаційних характеристик, які включають десятки тисяч одиниць бортового обладнання та систем.

Згідно з окремим звітом CCTV, протягом останніх кількох днів на "Фуцзянь" проводилися роботи з встановлення та калібрування обладнання, водночас проводилися відповідні тестові місії.

Маючи водотоннажність понад 80 000 тонн і будучи першим у КНР авіаносцем, оснащеним електромагнітними катапультами та аерофінішними пристроями, "Фуцзянь" був спущений на воду в Шанхаї 17 червня.

Останні події показують, що будівництво та випробування Фуцзянь проходять гладко, повідомив у п'ятницю Global Times пекінський військовий експерт, який побажав залишитися неназваним.

Згідно зі звітом CCTV, наразі ведуться роботи зі встановлення та калібрування обладнання. Наступним етапом плану є ходові випробування, які, ймовірно, розпочнуться наступного року.

Роботи з оснащення включають встановлення такого обладнання, як паливопроводи, газові труби, електричні пристрої і системи озброєння. За словами китайського військового експерта Сун Чжунпіна, оскільки це перший великий авіаносець Китаю, який оснащений катапультами, роботи можуть зайняти більше часу, ніж зазвичай, щоб переконатися, що все зроблено правильно.

За словами спостерігачів, у міру того, як Китай вступає в десятий рік експлуатації авіаносців, усі три його кораблі швидко нарощують свої можливості. Авіаносець «Фуцзянь» є другим авіаносцем китайської розробки після «Шаньдуна» і матиме більшу бойову здатність, ніж два його попередники.

Print Friendly, PDF & Email