Президент Дональд Трамп в своєму суботньому телезверненні запропонував демократам компромісне рішення імміграційних питань для можливого виходу з шатдауна, який триває в США з 22 грудня, передає Голос Америки. 

Зокрема, глава Білого дому пообіцяв сприяти прийняттю закону, який дозволить захистити від депортації власників статусу тимчасового захисту та дітей нелегальних іммігрантів, відомих також як «мрійники». Під категорію тимчасового захисту потрапляють, наприклад, гаїтяни, які втекли зі своєї країни після сильного землетрусу, яке знищило місцеву економіку.

Трамп заявив: «Сьогодні я пропоную вийти з глухого кута і дати Конгресу можливість припинити урядовий шатдаун і вирішити кризу на південному кордоні». Президент заявив, що лідер республіканської більшості в Сенаті Мітч Макконнелл зробить все можливе задля утвердження ініціативи Трампа.

Президент пропонує на три роки продовжити дію програми DACA, яка захищає дітей нелегальних мігрантів від депортації зі США. Глава держави також повторив, що він наполягає на збільшенні витрат на охорону кордону. Трамп запропонував найняти додатково 2750 прикордонників, а також закласти в бюджет $ 5,7 млрд на установку сталевого бар'єру на кордоні з Мексикою. Цих грошей вистачить на 370 км. Загальна протяжність кордону США з Мексикою - 3145 км.

Print Friendly, PDF & Email