Президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон прийме жорсткі заходи, якщо Брюссель не продовжить переговори про умови двосторонньої вільної торгівлі. Відповідну погрозу він озучив, виступаючи в четвер, 14 березня, у Вашингтоні в присутності прем'єр-міністра Ірландії Лео Варадкара, передає DW. За словами Трампа, Євросоюз "дуже несправедливо звертається" зі Сполученими Штатами.

 "Якщо вони не будуть з нами розмовляти, ми зробимо кроки, які загрожують серйозними економічними наслідками", - заявив Трамп. Про які саме заходи йдеться, президент США не уточнив.

Раніше той же день депутати Європарламенту більшістю голосів виступили проти відновлення переговорів з США про вільну торгівлю.І хоча документ не є обов'язковим до виконання, спостерігачі трактують його як символічний жест, який демонструє настрої країн-членів ЄС з даного питання.

В даний час Брюссельпрагне  ініціювати діалог з Вашингтоном про умови торгівлі промисловими товарами, щоб уникнути введення США штрафних мит на європейські автомобілі і автозапчастини. Однак єврокомісар з торгівлі Сесілія Мальмстрем поки не отримала від представників країн-членів ЄС мандат на ведення відповідних переговорів.

Нагадаємо, шо Європейський Союз ще у січні оприлюднив свої плани щодо переговорів щодо угоди про вільну торгівлю зі Сполученими Штатами.

Print Friendly, PDF & Email