Президент Дональд Трамп 19 лютого підписав розпорядження про створення нового виду збройних сил США — Космічних військ. Про це повідомляє Голос Америки. 

У документі говориться, що Космічні війська засновуються для «відбиття агресії і захисту національних інтересів» в космосі. «Потенційні супротивники зараз розвивають свої можливості в сфері космосу і активно розробляють способи протидії … в разі кризи або конфлікту», — додають автори стратегії.

У доповіді, опублікованій Агентством військової розвідки минулого тижня, в якості основних потенційних супротивників США в космічному просторі були названі Росія і Китай. В агентстві стверджують, що Москва і Пекін роблять цілий ряд заходів для боротьби з США в космосі, в тому числі, розробляючи «озброєні супутники, енергетичну зброю і наглядові мережі».

Як повідомили у вівторок представники Пентагону, Космічні війська засновуються на додаток до Космічного командування, про створення якого вперше стало відомо в грудні минулого року.

За словами високопоставлених військових, Космічні війська займуться організацією, навчанням і озброєнням військових підрозділів, що підтримують національну безпеку в космосі.

Космічне командування буде організовувати операції і керувати застосуванням військової сили в космосі.

«Нам потрібні обидві (структури). Не думаю, що одна зашкодить інший», — заявив один з представників адміністрації.

У підписаному сьогодні указі зазначено, що Пентагон представить бюджет Космічних військ протягом найближчих 180 днів. Пропозиції про зміну функцій Космічного командування можуть бути внесені в найближчі 90 днів.

Print Friendly, PDF & Email