Міністерство внутрішніх справ звернулося до кандидатів у президенти з закликом верифікувати акаунти о соцмережах Facebook та Instagram. Як зазначають в міністерстві, це необхідно для попередження недобросовісної агітації та створення fake-профілів кандидатів.  

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що кіберполіція провела відповідні консультації з офісом Facebook і до завершення передвиборчої кампанії проводитиме спеціальний моніторинг. 

«Ми виявлятимемо фейкові профілі у Facebook та Instagram, створені у період передвиборчої агітації, які використовують імена офіційно зареєстрованих кандидатів у президенти України. А адміністрація соціальної мережі блокуватиме ці сторінки», - зазначив Арсен Аваков.

Він додав, що адміністрацією Facebook передбачено процедуру верифікації сторінок кандидатів – отримання блакитної позначки “blue badge” на підтвердження її автентичності.

«Саме такі сторінки зможуть безпечно використовувати кандидати для інформування, а користувачі  будуть впевнені, що інформація з такої сторінки справді підготовлена командою відповідного кандидата у президенти України», - додав очільник МВС.

Станом на 19 лютого 2019 року лише 9 з 44 офіційно зареєстрованих кандидатів мають “blue badge” на своїх офіційних сторінках. Кіберполіція готова надати інформаційну та практичну допомогу усім кандидатам у президенти України щодо оперативного забезпечення верифікації їх сторінок у мережі Facebook, заявила прес-служба МВС. 

Крім того, міністерство проводить активну роботу для попередження кібератак на ЦИК та зовнішнього впливу на результати виборів. 

Print Friendly, PDF & Email