Останніми роками криптовалюта стає дедалі популярнішою серед шукачів швидкого заробітку. З популярністю приходить і величезна кількість міфів, бо багато хто не розуміє, що таке взагалі «криптовалюта», «Bitcoin», «блокчейн». У них є упереджена думка, пов’язана із вкладами у криптовалюту. Саме задля відділення правди від міфів і була створена стаття за підтримки ЦеКрипто.

Міф 1: Bitcoin — просто економічна бульбашка.

Економічна (фінансова) бульбашка — це ситуація на ринку, коли ціна будь-якого активу сильно перевищує його реальну вартість через спекулятивний попит. Бульбашка здебільшого виникає внаслідок ірраціональної поведінки інвесторів — коли купують заради купівлі, сподіваючись, що ціна продовжить зростати та можна буде актив перепродати дорожче.

Реальність: за період свого існування Bitcoin пройшов кілька економічних циклів. Він падав і відновлювався заради досягнення нових висот. У цілому, це відбувається з кожною новітньою технологією: вони мають свої спади та зростання. Для прикладу: у 90-х було сильне зменшення акцій компанії Amazon з $100 до $5. Та за останні десятиліття вона стала однією з найбагатших у світі.

Міф 2: Bitcoin неможливо використовувати у реальному світі.

Скептики та люди, які лякаються почати роботу з криптовалютою, полюблять переконувати, що Bitcoin реально ніде не використовується або використовується для незаконної діяльності.

Реальність: Bitcoin використовують не тільки фізичні особи, а й великі інвестори або підприємці. З кожним роком він стає дедалі популярнішим у світі, що й зумовлює його поширення серед людей. Авжеж, інколи він використовується неправомірно. Але це відбувається з будь-якою іншою валютою. У 2019 році тільки 2,1% від усіх транзакцій мало злочинні наміри. Це набагато менше, порівняно з тим же американським доларом.

Міф 3: Bitcoin нічим не забезпечений і не має цінності

Це, мабуть, головний аргумент криптокритиків. Так, монету не можна якось фізично використовувати, тобто звично доторкнутися. Через це реальна вартість Bitcoin нібито має дорівнювати нулю.

Реальність: Дотримуючись цієї логіки, банкноти у гаманці теж не варті абсолютно нічого. Коли долар США відійшов від золотого стандарту 1971 року, гроші перестали підкріплюватися золотом. Щоб зрозуміти, як формується ціна Bitcoin та чим він забезпечується, необхідно врахувати його цінність та функціонал:

  • Анонімність та принцип децентралізації.
  • Швидкість транзакцій. Зазвичай транзакції Bitcoin відбуваються миттєво.
  • Безмежність. Переказати Bitcoin можна в будь-яку точку світу. Головне — наявність криптовалютного гаманця та Інтернету.
  • Неможливість фальсифікації.
  • Низька комісія.

Міф 4: Скоро Bitcoin буде замінений більш перспективною монетою.

Bitcoin став першою криптовалютою, яка була по-справжньому успішною. З’явилася вона в 2007 році, ще 15 років тому, тож нові криптовалюти швидко переженуть його.

Реальність: За весь час існування Bitcoin не було жодної криптовалюти з тисячі новоутворених, які змогли хоча б наздогнати його. Сьогодні Bitcoin — це валюта, яка є найдорожчою та найпопулярнішою (займає приблизно 60% ринку). До того ж він є вибором багатьох інвесторів через його першість у місії прибрати централізацію та бути відкритою.

Міф 5: Купівля Bitcoin є гемблінгом.

Гемблінг (англ. Gambling) — це азартні ігри, мета яких — виграти гроші. Інвестиція в Bitcoin є схожою, бо ціль будь-якого інвестора — отримати більше грошей з часом. Останні роки Bitcoin постійно набирає вартість та розвивається, тому й приваблює все більше інвесторів.

Реальність: гемблінг є більш стресовим та пропонує менші шанси виграти. В інвестиціях людина впевнена, що молодий перспективний ринок продовжить ріст, через що й початковий внесок зросте в рази. А ось під час гри в казино чи ставок на спорт гравець розуміє, що вірогідність його виграшу мізерна.

Міф 6: Bitcoin легко викрасти чи хакнути.

Bitcoin — це всього лише система, яка захищена математичними моделями, тому будь-яка людина з гідними знаннями в цій області може хакнути програму та заволодіти криптою.

Реальність: За все своє існування Bitcoin жодного разу не був зламаний. Криптовалюти створюються на основі технології блокчейн, яка організує базу даних з ланцюжка блоків. Така база даних одночасно зберігається на всіх комп’ютерах учасників, тому є безпечною. Також Bitcoin не можна підробити: випуск нових монет відбувається за програмним кодом, який не може змінити абсолютно ніхто.

Міф 7: Майнинг шкодить довкіллю.

Видобуток Bitcoin є енергозатратним процесом, тому дуже негативно впливає на навколишнє середовище. Такі впливи є небезпечними для людей і шкодять їхньому здоров’ю.

Реальність: будь-яка банківська система вимагає живлення для транзакцій, офісних будівель, банкоматів тощо. А дослідження Ark Investment Management навіть показують, що Bitcoin є більш безпечними, бо витрачає менше ресурсів. Більше новин про криптовалюту знайдете у Instagram ЦеКрипто.

Print Friendly, PDF & Email