Стратегічна авіація ВПС Народно-визвольної армії Китаю (НВАК) регулярно патрулюватиме повітряний простір біля Тайваню. Про це в неділю на спеціальному брифінгу на авіасалоні в китайському місті Чанчунь заявив офіційний представник ВПС НВАК, старший полковник Шень Цзіньке.

H-6K є однією з останніх модифікацій китайського стратегічного бомбардувальника H-6.

З початку серпня НВАК регулярно проводить навчання біля Тайваню після візиту до Тайбею спікера Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі, який відбувся 2-3 серпня. Після цього на острові побувало ще кілька американських делегацій, приїзд яких також викликав різку критику Пекіна і спричинив продовження військових навчань у регіоні.

У неділю через Тайванську протоку здійснили прохід два ракетні крейсери ВМС США. Східна зона бойового командування НВАК у зв’язку з цим заявила, що Збройні сили КНР зберігають підвищену бойову готовність і «готові будь-якої миті зірвати будь-яку провокацію».

МЗС КНР раніше виступило рішуче проти спроб деяких країн спотворити, розмити та вихолостити принцип одного Китаю, назвавши таку практику неправомірною та непродуктивною.

Принцип одного Китаю — це загальний консенсус міжнародного співтовариства. У жовтні 1971 року 26-а сесія Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй прийняла резолюцію 2758, яка повністю вирішила питання про представництво всього Китаю, включаючи Тайвань, в Організації Об’єднаних Націй у політичному, юридичному та процедурному відношенні. Також було ясно сказано, що Китай має тільки одне місце в ООН і що не може бути й мови про «двох Китаїв» або «одного Китаю, одного Тайваню».

В офіційному юридичному висновку Секретаріату ООН також чітко зазначено, що «Тайвань як провінція Китаю не має незалежного статусу». У світі 181 країна, включно з США, встановили дипломатичні відносини з Китаєм на основі принципу одного Китаю.

Print Friendly, PDF & Email