Десятки тисяч сирійців опинилися на межі голоду у таборі для біженців Рукбан (Rukban camp) на території Йорданії. Мешканці табору опинились в такому скрутному становищі через скорочення поставок гуманітарної допомоги на тлі наближення зими, повідомляє Associated Press. В цей час регіональні сили намагаються звинуватити один одного у цій гуманітарній катастрофі.

Поставки продовольства та товарів першої необхідності постійно затримують та відкладають. Зокрема, в четвер було відкладено поставку допомоги, яка мала прийти з конвоєм ООН.

У таборі, розміщеному посеред пустелі, проживає близько 45 тисяч сирійських громадян, більшість з них жінки та діти. За минулий місяць від недоїдання та відсутність медичної допомоги загинуло щонайменше 4 людини. Табір також було частково пошкоджено через сильні пісчані бурі. 

Один з мешканців табору розповів, що це вже не перший раз, коли Рукбан залишається без допомоги. «Це наче казати комусь, хто потерпає від спраги, чекати дощу. Як довго нам доведеться чекати?», – прокоментував чоловік.

Люди почали збиратися в таборі три роки тому, шукаючи порятунку від ісламських бойовиків та ударів США і Росії. Йорданія у 2016 році закрила свої кордони та припинила регулярні авіапоставки продуктів після того, як в результаті транскордонної атаки ІДІЛу загинуло семеро йорданських солдатів. Остання поставка продовольства з Йорданії була у січні, після цього табір виживав на здебільшого контрабандних поставок з територій контрольованих сирійським урядом. Однак в минулі місяці ці канали надходження допомоги також були перекриті. 

Print Friendly, PDF & Email