Мессенджер Telegram розіслав своїм користувачам повідомлення із закликами вийти 10 березня на акцію «проти ізоляції Рунета». Мітинг у Москві, організований Лібертаріанської партією і «Товариством захисту інтернету»,  був узгоджений з міською владою. Початок заплановано на 14:00 на проспекті Сахарова.

«Більше 10 місяців Роскомнадзор щодня блокує тисячі IP-адрес, намагаючись перешкодити роботі Telegram в Росії, - сказано в повідомленні. - Поки Telegram виграє в цій боротьбі, але в будь-який день все може помінятися - держава володіє величезними ресурсами, вилученими у населення».

Приводом для протестів став законопроект, що дозволяє державі контролювати точки з'єднання російського сегмента інтернету зі світовою мережею.

Автори законопроекту обгрунтовують його необхідність захистом від зовнішньої загрози. Однак противники ініціативи побоюються, що вона буде використана для перекриття російським користувачам доступу до неугодних владі сайтів.

У в повідомленні розісланому Telegram сказано, що мета прийнятого закону про ізоляцію російського інтернету - «введення в Росії тотальної цензури». Таким чином держава хоче «відрізати Росію від решти світу» і заблокувати закордонні соціальні мережі і месенджери, впевнені представники компанії. 

Очікується, що акції протесту проти автономного рунета пройдуть також у Воронежі і Хабаровську.

Джерело

Print Friendly, PDF & Email