Туреччина поставила в Україну партію безпілотних літальних апаратів Bayraktar TB2 виробництва компанії Baykar Makina, які є рекордсменами по тривалості польоту, передає Anadolu. 

«Зараз відбудуться випробування нового потужного ударного безпілотного комплексу Bayraktar, поставки якого мені вдалося домовитися з президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом. Можу навіть сказати, що ці комплекси вже знаходяться на території України », - повідомив Петро Порошенко на засіданні Ради національної безпеки і оборони. 

Переговори про покупку БПЛА велися протягом близько двох років. За цей час представники Міністерства оборони України відвідували Туреччину і знайомилися з різними етапами випробувань Bayraktar TB2.

Угода з турецькою стороною про закупівлю БПЛА підписали міністр оборони України Степан Полторак, перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський і глава "Укроборонпрому" Павло Букін.

Також розглядається можливість локалізації частини виробництва оперативно-тактичних безпілотних літальних апаратів Bayraktar TB2 на потужностях ДП «Антонов», що входить до складу концерну «Укроборонпром».

Print Friendly, PDF & Email