Впливова спілка діаспорних організацій «Українська всесвітня координаційна рада» (УВКР) звернулася до Президента України, Прем’єр-міністра та народних депутатів із проханням підтримати в.о.голови МОЗ Уляну Супрун. У зверненні, що було підписано головою спілки Михайлом Ратушним УВКР просить владу дати відповідну оцінку «кампанії з дискредитації діяльності команди Уляни Супрун»: «УВКР з обуренням сприймає нападки зі сторони структур та осіб, що роками несли безпосередню відповідальність за жахливий стан охорони здоров’я в Україні, на теперішнє керівництво Міністерства Охорони Здоров’я України на чолі з Уляною Супрун».

Далі автори заяви звинувачують опонентів пані Супрун у корупції, наполягають на прозорості політики міністерства за часів її керування, та продовженні реформ у сфері охорони здоров’я. «Особливо цинічно звучать ксенофобські звинувачення в бік особисто в.о Міністра охорони здоров’я та як би про її «неукраїнськість», відсутність зв’язку з Батьківщиною та з українськими реаліями. УВКР – як організація, що представляє українців діаспори — нагадує, що Уляна Супрун, народжена у США, свідомо переїхала на Батьківщину в часи Євромайдану, на початку війни на Сході України» — заявляє пан Ратушний, а кампанію з дискредитації МОЗ він назвав «спробою старої системи зберегти корупційні порядки та процеси в цій ділянці».

Нагадаємо, що на початку січня проти реформ Уляни Супрун виступив видатний український кардіохірург, директор Інституту серця МОЗ Борис Тодуров. Він розкритикував МОЗ за зрив закупівлі препаратів, яка призвела до загибелі багатьох людей.Тоді Борис Тодуров написав, що програма із серцево-судинних захворювань передбачала закупівлю на 364 млн грн швидкодопомогових витратних матеріалів, які могли врятувати десятки тисяч життів. Проте закупівлі не були проведені. Також, у наслідку реформ, що впроваджуються МОЗ, майже щодня в Україні закриваються лікарні та знищуються унікальні технології, зокрема в сфері кардіохірургії.

Print Friendly, PDF & Email