В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, як в наш організм потрапляє вірус грипу, які симптоми він викликає, і що робити, якщо ви заразилися. Цією інформацією вона поділилася в Facebook.

За словами Супрун, набряк і біль в горлі, кашель, гарячка і головний біль — це не так уже й погано, адже ці симптоми означають, що ваш імунітет активно працює.

«Наш організм — головний інструмент боротьби з грипом. А такі симптоми, як гарячка, головний біль, біль в м’язах, в горлі, кашель — і нежить — це захисні реакції організму на вірус, які допомагають з ним боротися» — сказала вона.

Міністр розповів, як допомогти організму в боротьбі з вірусом. Потрібно дотримуватися постільного режиму, не навантажувати себе, пити побільше рідини. Бажано, щоб кімнату провітрювали, а в приміщенні робили вологе прибирання.

«У вашої імунної системи достатньо ресурсів для боротьби з хворобою. Головне — не заважати» — переконуэ Уляна Супрун.

Також вона порадила залишатися вдома, щоб не заражати інших. Міністр зазначає, що займатися самолікуванням не варто.

«Якщо ви відчуваєте ці симптоми, перше, що потрібно зробити — звернутися до лікаря і не бігти в аптеку за антибіотиками, «імуномодуляторами» або рослинними засобами. Лікар за необхідності може призначити препарати для усунення симптомів (парацетамол або ібупрофен для усунення високої температуру, засоби від нежиті чи болю в горлі)» — сказала вона.

Уляна Супрун повідомила, що найкращий захист від грипу — вакцинація. Вона також порадила частіше мити руки.

Нагадаємо, раніше міністр розповідав, що цибуля і часник не захищає від грипу, і спростувала ще один міф про вакцинацію проти грипу.

Print Friendly, PDF & Email