МОЗ України ініціює повну відмову від постачання російських ліків на український ринок. Відповідного листа відомство відправило уряду. Про це повідомила в.о. міністр охорони здоров'я Уляни Супрун У Facebook:

"Не можна одночасно вбивати українців і “дбати” про їхнє здоров’я.
Команда МОЗ ініціює відмову від лікарських засобів російського виробництва. Ми надіслали до Кабінету Міністрів України листа із пропозицією зупинити поставки російських ліків на український ринок.
МОЗ заохочує українських та іноземних виробників виводити на ринок якісні замінники для препаратів російського виробництва.
Подвійних стандартів бути не повинно: країна, що розв’язала війну проти українського народу, не має права заробляти на нашому лікуванні.
Такими будуть санкції з боку Міністерство охорони здоров'я України проти країни-агресора, яка окупувала та анексувала українські землі, яка щодня вбиває українців, порушує
права та свободи наших громадян і тримає сотні в’язнів у своїх тюрмах.
Якщо вам відомі російські ліки, які не мають українських чи іноземних аналогів на нашому ринку, будь ласка, пишіть назви в коментарях під цим постом" - написала чиновниця.

Насправді є цілий ряд російських препаратів, аналогів яким не існує, або альтернатива коштує в рази дорожче. Наприклад, кристалічний хлоралгідрат, що застосовується у приготуванні гемотоксиліну в патологоанатомічних відділеннях для забарвлення біопсійного матеріалу, сироватки проти ботулізму та дифтерії та інші. Побоювання викликає також те, чи встигнуть аптеки замінити російські ліки до введення на них заборони, і чи не залишаться аптечні полиці напівпорожніми, а здоров'я українців під загрозою.

Print Friendly, PDF & Email