Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №5119-1 про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо впровадження гуманного ставлення до тварин). За це рішення проголосували 243 народних обранці, не голосували 119, проти - 5 та утрималися аж 53 депутати.

Закон спрямований на посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами, їх мордування, а також нацьковування тварин одна на одну, їх вбивства, а також пропаганди цього негативного явища в суспільстві.

За жорстоке поводження з тваринами, їх мордування або вчинення інших дій, які призвели до їх мучення або каліцтва передбачено штраф від 3400 грн до 8500 грн, що в десятки разів більше ніж раніше. Знущання з тварин, що відносяться до хребетних, вчинене із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів, а також нацьковування зазначених тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, передбачають арешт на термін до 6 місяців або обмеження волі на термін до 3 років.
Якщо ж тварину мучили у присутності малолітнього, то термін збільшується до 3-5 років. За знущання вчинені з особливою жорстокістю, або якщо вони призвели до каліцтва чи загибелі, або вчинені групою осіб, "світить" термін від 5 до 8 років.

Очевидно, що такі зміни до закону є ознакою гуманізації суспільства, тим паче дивною є байдужа позиція більш як півсотні депутатів. Серед них нагороджена грамотою Кабміну та подякою СБУ Оксана Продан, Віктор Пинзеник, Борислав Береза, екс-міністр охорони здоров'я Олег Мусій, заступниця голови ВР та відома "правозахисниця" Оксана Сироїд, ініціатор погромів російських АЗС Ігор Луценко, опозиціонер рій Мірошниченко та ряд інших Цікаво, що лише двоє людей із фракції "Самопоміч" проголосували за законопроект. 20 чоловік утримались і один проти.

Print Friendly, PDF & Email