Країни Євросоюзу не мають права скорочувати соціальні виплати біженцям, які мають лише тимчасовий вид на проживання. Таке рішення виніс Європейський суд у Люксембурзі в середу, 21 листопада., передає DW.

Ця постанова була прийнята за позовом біженця з австрійської федеральної землі Верхня Австрія, який вважав несправедливим земельне розпорядження про те, що біженцям з тимчасовим дозволом на проживання слід виплачувати лише мінімальну соціальну допомогу. Розглянувши цю скаргу суд прийшов до висновку, що така практика є несумісною з законами ЄС.

Постанова Європейського суду не має ніяких наслідків для Німеччини, де всі особи визнані біженцями, незалежно від терміну дії посвідчення на проживання, отримують точно таку саму допомогу, як і громадяни ФРН.

Представник Федерального відомства з міграції та біженців (BAMF) підкреслив, що «по відношенню до всіх осіб, які отримали статус біженців, діють однакові правові підстави і наслідки».

За останній рік також відмічають значне скорочення числа біженців, які прибувають в Німеччину. Вже у першій половині 2017 році кількість мігрантів скоротилася більше ніж втричі у порівнянні з тим же періодом минулого року. 

Print Friendly, PDF & Email