Міністр оборони України Степан Полторак та держсекретар з питань безпеки Великобританії Гевін Вільямсон зустрілися в Лондоні, передає РБК-Україна з посиланням на прес-службу Міністерства оборони України.

В ході зустрічі сторони підкреслили, що агресія проти України з боку РФ є безпосередньою загрозою євроатлантичній безпеці і викликом для існуючої системи міжнародних відносин.

Глави оборонних відомств домовилися поглибити співпрацю з протидії агресії з боку РФ, її злочинної діяльності і підривним діям проти заснованої на міжнародному праві системи безпеки на території України, у Великобританії та інших країнах.

Сторони також засудили нарощування військової присутності РФ навколо кордонів України, на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської областей і Криму, а також дестабілізуючі дії Росії в Чорноморсько-Азовському регіоні. Також Полторак і Вільямсон домовилися  підтримувати постійний діалог між оборонними відомствами, поглиблювати співпрацю в питаннях кіберзахисту, протидії гібридним загрозам і у військовій розвідці. В кінці міністри узгодили питання збільшення консультативно-дорадчої допомоги Україні з боку Великої Британії.

Вільямсон запевнив у своїй повній і беззастережній підтримці суверенітету, незалежності і територіальної цілісності України, а також заявив про продовження всебічної підтримки євроатлантичних прагнень України.

Міністр оборони України, у свою чергу, підтвердив рішучість продовжити реформування сектора оборони відповідно до принципів і підходів, прийнятих в НАТО.

Print Friendly, PDF & Email