Суд у США зобов'язав Північну Корею виплатити компенсацію в розмірі понад 500 млн доларів через смерть американського студента Отто Уормбіра, який помер після тюремного ув'язнення і ймовірних тортур в КНДР, передає DW. Суддя Берил Хауелл з окружного суду у Вашингтоні 24 грудня, визнала Пхеньян винним в захопленні заручника, тортурах і позасудовій страті 22-річного американця. 

«Тоталітарний режим у Пхеньяні використовував Уормбіра як пішака в своєму всесвітньому шахрайстві і конфронтації з США», - вказала суддя. Батьки Уормбіра висловили подяку Берил Хауелл за продумане рішення, відповідно до якого північнокорейське керівництво було визнано юридично і морально відповідальним за смерть їхнього сина.

Проте рішення вашингтонського суду має лише символічне значення, оскільки в США відсутні механізми для стягнення компенсації з Північної Кореї. У КНДР також немає майна в США, яке можна було б заарештувати як забезпечувальний захід.

Отто Уормбір був засуджений в КНДР до 15 років каторжних робіт за звинуваченням у крадіжці пропагандистського плакату з готельного номера, а потім звільнений і переданий американській владі. Він провів в ув'язненні 17 місяців, з яких 15 пробув в стані коми. Невдовзі після повернення додому він помер. 

Північнокорейська сторона стверджувала, що у в'язниці студент захворів на ботулізм і впав в кому, прийнявши снодійне. Однак американські лікарі заперечували цю версію. За результатами обстеження активних слідів ботулізму вони не виявили, а пошкодження головного мозку могли виникнути в Уормбіра від нестачі кисню. 

Print Friendly, PDF & Email