Пол Манафорт, колишній глава виборчого штабу Дональда Трампа, кілька разів дав слідчим завідомо неправдиві показання у справі про російське втручання у вибори. Таким чином він порушив умови угоди з командою спецпрокурора Роберта Мюллера. Про це йдеться у винесеній в середу постанові судді округу Колумбія Емі Берман Джексон, повідомляє Голос Америки.

Суддя погодилася з обвинуваченням у тому, що Манафорт навмисно збрехав як мінімум в трьох випадках, включаючи спілкування з його колишнім бізнес-партнером і політконсультантом Костянтином Кілімніком.

Зокрема, Манафорт збрехав слідчим у тому, чи передавав він Кілімніку дані соцопитувань, зроблених штабом Трампа, а також з приводу обговорення так званого «плану мирного врегулювання в Україні». План, зокрема, передбачав зняття санкцій відносно Росії. Спецпрокурор підозрює Кілімніка в зв’язках з російськими спецслужбами, однак той заперечує звинувачення.

Згідно з протоколами суду, опублікованими минулого тижня, команда Мюллера вважає, що ці лжесвідчення стосуються ключових моментів розслідування можливої ​​змови співробітників штабу Трампа з Кремлем. Дональд Трамп і російська влада заперечують факт змови.

Колишній федеральний прокурор Майкл Зелдін висловив припущення, що Манафорт вирішив дати неправдиві свідчення в надії на подальше президентське помилування. Про це ж говорили прокурори з команди Мюллера в суді минулого тижня.

Після порушення угоди з правосуддям, Манафорту можуть винести суворий вирок в суді Вірджинії, де проходить ще один судовий процес за звинуваченнями у фінансових злочинах і відмиванні грошей.

Print Friendly, PDF & Email