Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес, лідер Іспанської соціалістичної робочої партії (ІСРП), буде вимушений оголосити про дострокову відставку свого кабінету, повноваження якого закінчуються лише в 2020 році. До цього призвело відхилення проекту бюджету країни на 2019 рік нижньою палатою іспанського парламенту - Конгресом депутатів 13 лютого, передає DW.

Після відставки Санчес зобов'язаний призначити вибори в законодавчу палату, за результатами яких буде сформовано новий уряд.

Проект бюджет провалився в парламенті через позицію двох каталонських партій - Каталонської демократичної європейської партії і Лівих республіканців, які раніше підтримували уряд меншості Санчеса. 

Після голосування в Конгресі депутатів лідери провідних опозиційних сил - Пабло Касадо з Народної партії і Альберт Рівера Діас з партії "Громадяни" - на прес-конференціях різко розкритикували політику ІСРП, звинувативши його у «заграванні з сепаратистами» і невідповідність бюджету вимогам ЄС. 

Обидва також висловили впевненість в тому, що їх партії - окремо або в коаліції один з одним - переможуть на дострокових виборах. Політики зажадали від Санчеса призначити вибори якомога швидше, щоб прийняти бюджет і заходи, здатні зупинити економічний спад.

Нагадаємо, що голосування проходило на фоні початку великого судового процесу над каталонськими лідерами. 

Print Friendly, PDF & Email