27 вересня відбулося чергове технічне засідання суду, на якому позов «Тарифної мобілізації» було об’єднано з аналогічними позовами, зокрема Ю. Тимошенко. Наступне засідання призначено 13 жовтня – очікується, що на ньому справа нарешті розглядатиметься по суті. Про це повідомив керівник «Публічного аудиту», співініціатор «Тарифної мобілізації» Максим Гольдарб. Він також зазначив, що розгляд справи переноситься уже втретє.

«Ми були готові до того, що судова система затягуватиме розгляд цієї справи. Свій позов “Тарифна мобізіція” подала ще 2 червня цього року, аби суд до початку опалювального сезону скасував грабіжницьке підвищення цін на газ для населення. Адже cаме через таке підвищення тарифи на газ, опалення та гарячу воду на сьогодні задерті в два рази. Проте розгляд справи, що загалом досить очікувано, затягується», – вказує Гольдарб.

За його словами, «Тарифна мобілізація» оскаржує абзац 2 ч. 3 п. 2 Постанови КМУ № 315, яким затверджено нову ціну на газ для населення. Цю Постанову було прийнято без будь-яких економічних розрахунків, у ній відсутня гранична роздрібна ціна на газ, як і фінансовий план газодобувної компанії «Укргазвидобування» за 2015–2016 рр. та її інвестиційної програми розвитку.

Як розрахували спеціалісти «Публічного аудиту», справедлива ціна на газ для людей повинна бути не більше 3,5 тис. грн за тисячу кубів. «На сьогодні з ціни в 6879 грн за тисячу кубів український газодобувач отримує 2,5 тис. грн ($ 100), причому в цю суму вже включені: собівартість (максимум $ 60), дохідна частина, гроші на розвиток галузі, гроші на броньовані автомобілі для НАКу та мільйонні зарплати топ-менеджерів. Водночас 3617 грн (ПДВ та рента) – зайве податкове обтяження, що лягає на громадян України, власників українського газу. Економічно обґрунтована формула ціни на газ – це гроші газовидобувників (включаючи податок на прибуток) плюс доставка. Всього іншого не має бути», – переконані аудитори.

«Український газ за Конституцією є власністю громадян України – не конкретно Гройсмана чи його міністрів. Вони поставлені на свої посади для того, щоб зробити так, щоб цей газ з надр України добувався, і крапка. Проте очільник нинішнього Кабміну скористався своїми владними повноваженнями та фактично узаконив відвертий грабіж українців. Коли президент Порошенко стверджує, що в минулому році «Нафтогаз» вдалося докапіталізувати на 150 млрд грн, нормальною мовою це означає: рік тому у людей із сейфів, кишень, подушок, банок і банків забрали 150 млрд грн, причому мільярдні суми й цього року всім силами закачуються в “Нафтогаз”. Очевидно, в очах нинішньої влади саме НАК є єдиним справді вартісним гаманцем у країні», – резюмує Гольдарб.

Матеріал надано «Публічним аудитом»

Print Friendly, PDF & Email