Кран-балки (так зазвичай називають однобалкові мостові крани спрощеної конструкції відносно невеликої вантажопідйомністю)  можуть використовуватися як для внутрішньоцехових робіт, так і для переміщення вантажів на відкритих майданчиках (останнє можливо тільки для опорних моделей). Управління кран-балками проводиться з підлоги (поверхні землі) за допомогою виносного провідного пульта або системи радіокерування.

Підвісні й опорні кран-балки — https://kzpto.com.ua/uk/kran-balka-oporna/ використовують для виконання різних підйомно-транспортних робіт у промислових цехах, майстернях по ремонту габаритної техніки, складах, а також на будівельних і логістичних об’єктах, при розвантаженні транспорту засобів тощо. Вони досить компактні, що дозволяє використовувати їх у важкодоступних місцях і вузьких прольотах. При експлуатації на відкритих майданчиках електрообладнання та основні механізми кран-балки додатково захищаються від атмосферних впливів.

Класифікація та принцип роботи кран-балок

Найкращі в Україні кран-балки, котрі випускаються Київським заводом підіймально-транспортного обладнання, мають два конструктивних виконання: підвісне і опорне.

В опорному виконанні конструкція включає в себе несучу балку (міст), на якій встановлений електротельфер (вантажопідйомний пристрій), що має можливість переміщатися по мосту. У свою чергу, цей міст може рухатися по рейкових коліях завдяки тому, що він з обох боків має кінцеві балки з колесами. Особливість цього виконання полягає в тому, що ходові колеса цих балок спираються на підкрановий шлях, тобто знаходяться зверху нього. При цьому можливе переміщення вантажів до 10 тонн (в окремих випадках і більше).

У підвісному виконанні несуча балка знаходиться знизу від підкранових шляхів, самі ж шляхи закріплюються на фермах чи капітальних перекриттів робочого приміщення. Перевага цього виконання полягає в розширенні робочої зони, бо вантажопідйомний пристрій, переміщаючись по головній балці, отримує доступ до вантажів практично біля самої стіни. Недолік кран-балки підвісної — у меншій вантажопідйомності, зазвичай вона не перевищує 5 тонн.

Особливості сучасних кран-балок

Необхідно пам’ятати, що діаметр ходового колеса кінцевої балки залежить від ширини головки рейки. Зокрема, для рейки шириною в:

  • 40 мм — діаметр складе 160 мм;
  • 50 мм — діаметр складе 190 мм;
  • 70 мм — діаметр складе 240 мм.

Більший діаметр колеса вимагає більш великої потужності електроприводу. Також при виборі моделі крану варто звернути увагу на конструкцію і якість виконання струмопідводу до приводу підйому, який постійно знаходиться в русі, тому так важлива його надійність. Крім того, дуже важливо правильне виконання системи електроживлення для приводу механізму пересування з точки зору надійності та можливості плавного управління швидкістю.

На Київському заводі ПТО можна купити кран-балки опорного та підвісного типів, обладнані струмопідводом Festoon на жорсткому оцинкованому профілі та частотним приводом пересування крана Altivar компанії Schneider Electric (Франція). Форма профілю оберігає від забруднення рухомі частини, гнучкий кабель повністю захищений від скручування. Частотний привід дозволяє плавно регулювати швидкість пересування кран-балки та підйому/опусканню вантажів.

Низька ціна кран-балки в Україні при високій якості всіх її комплектуючих дозволило КЗПТО стати лідером продажів в цьому сегменті на українському ринку вантажопідйомного обладнання. Більш докладна інформація про сучасні кран-балки — на заводському сайті – www.kzpto.com.ua.

Print Friendly, PDF & Email