Колишньому заступнику голови штабу АТО Віктору Назарову погрожує ув’язнення на 8 років. Саме такого покарання заросив прокурор Олександр Свинар, під час засідання Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області. Також прокуратура просить суд стягнути з Назарова, якого звинувачують у недбалості що спричинила катастрофу військово-транспортного літака Іл-76 14 червня 2014, 133 тис. гривень за проведення судових експертиз та 28,7 млн гривень на користь держави за знищену техніку. Окрім того, прокуратура просить суд задовольнити цивільні позови 49 потерпілих та зобов’язати екс-голову штабу антитерористичної операції виплатити кожному по 500 тис. гривень моральної компенсації.
Нагадаємо, що Іл-76 року був збитий в над луганським летовищем під час виконання завдання по заміні особового складу, а також по доставці боєприпасів і бронетехніки для Збройних сил України, за допомогою ПЗРК «Ігла». 18 листопада 2014 року Генпрокуратура висунула звинувачення щодо першого заступника керівника антитерористичної операції — заступника начальника Генерального штабу генерал-майора Віктора Назарова, а 25 листопада Печерський районний суд Києва випустив його під заставу в 365 тис. гривень.
За словами голови парламентської комісії з розслідування Олександра Чорноволенка, Назаров мав інформацію про наявність у сепаратистів мобільних ракетних комплексів здатних збивати літаки. Між тим, Чорноволенко нагадав, що напередодні, під час спроби прорватися до аеропорту по землі, загинули 20 військовослужбовців ЗСУ. Тому питання про оцінку стратегічної цінності аеропорту і необхідності його утримання слід було би ставити не Назарову, а його керівництву. Отже, судити варто винуватців, а не стрілочника.
Додаємо що, справа Назарова була передана до Павлоградського міськрайонного суду. Під час дебатів підсудний заявив, що винним себе не вважає та попросив суд винести виправдувальний вирок. Після закінчення дебатів суддя Наталія Самоткан заявила, що йде в дорадчу кімнату для винесення вироку. Дату оголошення рішення буде повідомлено пізніше.

Print Friendly, PDF & Email