Росія ще має можливість повернутися до виконання положень Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД). Про це заявив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг в інтерв'ю агентству DPA.

«Важливо те, що зараз у Росії є останній шанс. Якщо Росія не повернеться до виконання, тоді у нас велика проблема, оскільки тоді договір ДРСМД руйнується», - сказав Столтенберг. Він також додав, що у Європі немає нових американських ракет, але є нові російські ракети, і це ставить під загрозу договір. Своїми мобільними, здатними переносити ядерний заряд та досягти європейських міст боєголовками SSC-8 Росія знижує поріг використання ядерної зброї, зазначив Столтенберг. 

Генсек НАТО відмовився говорити, як буде реагувати Альянс, якщо Росія  не повернеться до виконання договору.

«У НАТО є багато можливих шляхів реагування. Але я не буду говорити про різні елементи, тому що якщо я почну спекулювати про різні потенційні елементи реакції НАТО, я думаю, що це тільки ускладнить ситуацію», - пішов глава Альянсу від відповіді, зазначивши, що зараз потрібно ретельно оцінити можливі наслідки та узгодити подальші дії між членами Альянсу. Поточним пріорітетом є використати усі шанси для того, щоб переконати Москву повернутися до виконання договору. 

Крім того Столтенберг висловив переконаність у важливості зустрічей комісії Росія-НАТО. «Я твердо вірю в діалог з Росією. Росія є нашим сусідом, Росія залишається там. Я вірю в діалог, тому що нам потрібно прагнути до кращих відносин з Росією», – вважає він.

4 грудня держсекретар США Майк Помпео заявив, що США через 60 днів призупинять свої зобов'язання за Договором про РСМД, якщо Росія не повернеться до його виконання. Росія при цьому заявила про відсутність доказів порушень, на які посилається Вашингтон. 

Print Friendly, PDF & Email