Вибори є нормальною демократичною процедурою для НАТО і для всіх країн-союзниць, проте коментувати вибори в Україні можна буде після їх завершення, тобто, після результатів другого туру. Про це в понеділок в Брюсселі на прес-конференції заявив Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг, повідомляє Укрінформ.

«Що стосується виборів в Україні — вибори тривають. Сьогодні рано коментувати підсумки виборів, тому що попереду — другий тур. У НАТО, і в країнах-членах, вибори проходять постійно. Важливо, щоб вони були вільними і справедливими. Тому, варто зараз дочекатися другого туру виборів в Україні перед тим, як робити висновки », — сказав глава НАТОу відповідь на запитання про його ставлення до результату першого туру виборів президента України, на яких за попередніми результатами більше 30% голосів відійшло Володимиру Зеленському. 

Крім того Столтенберг не дав прямої відповіді стосовно того, чи очікується зустріч в форматі НАТО-Україна під час ювілейного саміту НАТО щодо відзначення 70-річчя Альянсу в Лондоні в грудні поточного року.

«Це буде зустріч лідерів НАТО, присвячена 70-й річниці Альянсу. Ми вибрали Лондон для такої зустрічі, тому що саме в цьому місті розміщувалася перша штаб-квартира НАТО. Але це буде дуже коротка зустріч», — сказав Йенс Столтенберг.

Коментуючи розвиток відносин з Україною, він відзначив, що союзники по НАТО визнають євроатлантичні прагнення України, і саме тому роблять їй допомогу в здійсненні реформ і в розвитку сектора безпеки і оборони.

Print Friendly, PDF & Email