Колишній голова СБУ та лідер громадського руху Солідарність Валентин Наливайченко в ефірі телеканалу «NewsOne» закликав пропрезидентську більшість в Верховній Раді прийняти закони проти сепаратизму, які включатимуть такі покарання як відрубування голів та рук. Саме таким чином Наливайченко пропонує боротися з планами врегулювання російсько-українського політичного конфлікту у Криму, що пропонують такі заходи, як передачу півострова у оренду Російській Федерації, і взагалі тим, хто на думку пана Наливайченка: є «п’ятою колоною».

«Повинен бути жорсткий меч — відрубувати голову, а заодно і руки будь-якому сепаратистові, «п’ятій колоні», і тоді будуть з’являтися такі плани оренд? Не будуть. Раз і назавжди всі політики будуть знати».

Нагадаємо, що термін «п’ята колона» не вживається у цивілізованому західному дискурсі, але зазвичай використовується прихильниками авторитарних і тоталітарних режимів щодо політичних опонентів. Пропонуючи практику відрубування рук та голів, Валентин Наливайченко йде пішов навіть далі – він запропонував використання практик, які сьогодні застосовуються лише ІДІЛ, Аль Каїдою, та іншими радикальними ісламістськими рухами, що включені до усіх списків терористичних організацій.

Print Friendly, PDF & Email