Зеленський особливо подякував за надання Україні безпрецедентного пакету допомоги на $6 млрд і зенітно-ракетних комплексів NASAMS.
Під час сьогоднішньої розмови з американським лідером Джо Байденом президент Володимир Зеленський висловив подяку за потужну допомогу – як військову, так і макрофінансову. Про це у четвер, 25 серпня, повідомляє прес-служба ОП.

Зеленський особливо відзначив учорашню заяву Байдена про надання Україні безпрецедентного пакету допомоги на $6 млрд: $3 млрд оборонної допомоги та спрямування $3 млрд фінансової допомоги через Світовий банк.

«Це найкращий подарунок Україні до Дня незалежності», – сказав український президент, окремо подякувавши за включення до нового пакету допомоги зенітно-ракетних комплексів NASAMS.

«Ці сучасні системи протиповітряної оборони допоможуть нам захистити наші міста від ракетного терору», — наголосив Зеленський.

Також було наголошено на важливості подальшої макрофінансової підтримки України.

Зеленський розповів Байдену про масштаби руйнування житла та інфраструктури в Україні. Він запропонував посилити двосторонню координацію відносно вирішення нагальних питань щодо відновлення зруйнованої критичної інфраструктури.

Український президент також докладно поінформував президента США про ситуацію на Запорізькій АЕС та глобальні ризики, які вона може спричинити.

«Лідери погодилися з необхідністю повернення атомної електростанції під контроль України та забезпечення доступу до неї МАГАТЕ відповідно до прийнятих модальностей», – йдеться у повідомленні.

Також Зеленський та Байден обговорили посилення санкційного тиску на Росію.

«Вільний світ має посилити тиск на агресора, щоб змусити його до миру», — сказав Зеленський.

Він наголосив на важливості міцної підтримки Сполученими Штатами суверенітету та територіальної цілісності України, зокрема, в контексті неприпустимості проведення агресором будь-яких фейкових референдумів на українській землі.

Співрозмовники обговорили нещодавній візит першої леді Олени Зеленської до Вашингтона, який був важливим для консолідації підтримки України, йдеться у повідомленні.

Прес-реліз про бесіду опублікував і Білий дім. Щоправда, лаконічніший.

У ньому йдеться, що Байден привітав Україну з Днем незалежності та висловив захоплення народом України.

«Він підтвердив незмінну підтримку Сполученими Штатами України і представив оновлену інформацію про надання допомоги в галузі безпеки, що триває, включаючи вчорашнє оголошення про виділення майже 3 млрд доларів на підтримку оборонного потенціалу України в довгостроковій перспективі», – повідомив Білий дім.

У релізі також зазначається, що обидва лідери закликали Росію повернути Україні повний контроль над Запорізькою атомною електростанцією та надати Міжнародному агентству з атомної енергії (МАГАТЕ) доступ до станції.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію в боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email