Китай порушив умову угоди про припинення кібершпіонажу зі Сполученими Штатами. Про це заявив Роб Джойс, координатор Ради національної безпеки США, передає Голос Америки.

Відповідаючи на питання журналіста про те, чи порушив Китай умови угоди, яку в 2015 році підписали екс-президент США Барак Обама і глава КНР Сі Цзіньпін, Джойс заявив: «Ми думаємо, вони порушували». Однак він визнав, що після підписання угоди число атак значно скоротилося.

Джойс сказав, що хоче не можливо з упевненістю стверджувати, чи виконував Китай умови угоди, чи ні, однак він однозначно вийшов далеко за її рамки. 

У договорі від 2015 року говориться, що китайська та американська влади зобов’язуються не надавати підтримку кіберзлочинцям — зокрема, хакерам, які крадуть корпоративні дані або бізнес-інформацію. При цьому передбачається, що Китай і США можуть продовжувати шпигувати один за одним в кіберпросторі на рівні спецслужб.

Вашингтон підозрював Пекін в причетності до злому бази даних федеральних держслужбовців. Хакерам вдалося викрасти дані про більше ніж 20 млн людей. Прямих звинувачень на адресу КНР з боку уряду США так і не прозвучало.

Ці звинувачення прозвучали на фоні можливого потепління у відносинах двох країн. Планується, що Дональд Трамп та Сі Цзіньпін зустрінуться на саміти Великої двадцятки. 

Print Friendly, PDF & Email