Виконуючий обов’язки Генпрокурора Метью Вітакер та міністр внутрішньої безпеки Кірстен Нільсен ввели «Тимчасове остаточне правило», яким встановили нові правила отримання притулку в країні, передає Голос Америки.

Згідно з новим регламентом, право на подачу прохання про притулок втратять іноземці, які порушують указ президента про тимчасову заборону або обмеження на в’їзд в США через американо-мексиканський кордон.

У заяві опублікованій на сайті Міністерства юстицій сказано: ««Згідно … імміграційного законодавства, президент має широкі повноваження для припинення або заборони на в’їзд іноземців в США, якщо він вважатиме, що цей захід послужить інтересам національної безпеки».

Нововведення аргументували тим, що американська система надання притулку переповнена необгрунтованими проханнями від іноземців. Це, в свою чергу, заважає владі давати притулок тим, хто його дійсно заслуговує.

Нільсен і Вітакер уточнили, що нове правило було введено на прохання президента Трампа, і що воно не має зворотної сили. Таким чином воно не відноситься до заявок про притулок, поданих раніше.

Правила були прийняті перед лицем караванів біженців, що наближаються до американського кордону через Мексику. В одному з передвиборчих відео Республіканської партії Трамп охарактеризував мігрантів як злочинців, що загрожують безпеці та благополуччю американських громадян. 

Вітакер був призначений на посаду Генерального прокурора США після того як президент США прийняв відставку Джеффа Сешнса, на якій сам і наполягав. 

З оригіналом тексту нового регламенту можна ознайомитися за посиланням.

Print Friendly, PDF & Email