Протягом останніх 10 місяців у Франції значно зріс рівень насильства та інших проявів антисемітизму. Прем’єр-міністр Едуард Філіпп пообіцяв активізувати заходи проти порушників, передає Reuters.

Посилаючись на останню статистику Філіпп повідомив, що кількість акцій антисемітизму зросла на 69 відсотків у порівнянні з тим же періодом минулого року. Він зауважив, що ці зміни повинні непокоїти всіх у Франції, особливо з огляду на те, що у попередні два роки спостерігалася протилежна тенденція. 

«Не залишатися байдужими означає краще піклуватися про жертв, приймати до уваги їх скарги та більш ефективно карати тих, хто відповідальний за атаки», – написав прем’єр-міністр на своїй сторінці у Facebook.

Єврейські громадські організації фіксують особливо високі прояви антисемітизму у бідних районах французьких передмість з високим рівнем мусульманського населення. Кількість єврейської діаспори у Франції складає 400 тисяч осіб, що робить її найбільшою у Європі. При цьому в країні також проживає близько 5,7 мільйонів мусульман. 

Збільшення кількості нападів на представників єврейської громади спричиняє ріст еміграції до Ізраїлю. 

Окрім нападів, антисеміти вдаються до таких проявів ненависті як: осквернення могил, антисемітські графіті на стінах біля синагог чи на дверях домівок, в яких проживають євреї, та фірм, в яких вони працюють. 

Нагадаємо, 27 жовтня у Піттсбурзі чоловік відкрив стрільбу по прихожанах синагоги під час ранкової молитви. В резальтаті нападу загинуло 11 осіб. 

Print Friendly, PDF & Email