Американські прикордонники застосували сльозогінний газ на кордоні з Мексикою, щоб не допустити переходу кордону групою мігрантів, передає Голос Америки. Інцидент стався в районі міста Тіхуана. 

Увечері в понеділок більш 150 мігрантів з Центральної Америки підійшли до ділянки кордону в Тіхуані в районі Плаяс, біля пляжу. За словами мігрантів, вони припускали, що заходи безпеки будуть пом’якшені в зв’язку з новорічними святами. Один з чиновників назвав мігрантів «агресивною товпою». Коли деякі мігранти збиралися перелізати через обмежувальний паркан, прикордонники застосували сльозогіннй газ. Тоді один мігрант підняв ємність з газом і кинув її назад на територію США.

Представники США також заявили, що мігранти кидали в прикордонників різні предмети.

Тіхуана став осередком напруженості в суперечках з приводу імміграційної політики США, які спалахнули з новою силою після недавньої загибелі двох дітей мігрантів під вартою в США і часткової припинення роботи федерального уряду в зв’язку з вимогою президента Дональда Трампа виділити 5 мільярдів доларів на будівництво стіни на кордоні з Мексикою.

Після попереднього випадку з розпиленням газу американськими прикордонниками в бік мексиканського території для розгону мігрантів, який стався в листопаді, уряд Мексики закликав провести розслідування.

Представник МЗС Мексики Роберто Веласко заявив, що уряд «шкодує про події», що відбулися на кордоні. За його словами, Мексика «виступає за повагу прав мігрантів, їх безпеки і гідності, одночасно закликаючи до дотримання законів по обидва боки кордону».

Print Friendly, PDF & Email