У вівторок керівники оборонних відомств США та Польщі зустрілися у Пентагоні для обговорення будівництва американської військової бази «Форт Трампа» та пропозиції Польщі на розміщення у себе американської бронетанкової дивізії.

«Ми опрацьовуємо деталі пропозиції, думаємо над тим, як найкраще підтримати єдність і безпеку альянсу і зміцнити двосторонні відносини», — заявив міністр оборони США Джим Меттіс перед початком переговорів зі своїм польським колегою Маріушем Блащак.

Польща готова виділити до двох мільярдів доларів на створення об’єкта, де можуть на постійній основі розміщуватися військові та їхні сім’ї.

Президент США Дональд Трамп зацікавився цією ідеєю, назвавши пропозицію «дуже важливим внеском». Президент Польщі Анджей Дуда запропонував назвати базу «Форт Трамп».

США вивчають можливі варіанти, але поки Меттіс не виказував публічно свою підтримку або неприйняття проекту.

«У США, безумовно, є військова присутність в Польщі. Ми також бачимо американські, канадські, німецькі, британські, війська, а також Естонію, Латвію, Литву, Польщу і зміцнюємо ці … держави військами багатьох країн НАТО, які разом служать стримуючим фактором на території від країн Балтії та аж до Польщі», — сказав Меттіс.

Після зустрічі з Меттіс Блащак сказав, що пропозиція Варшави про постійну присутність армії США в Польщі «було добре сприйнято».

В найближчі місяці очікується проведення подальших переговорів.

Джерело: Голос Америки

Print Friendly, PDF & Email