Посол США в Німеччині попередив компанії, які беруть участь в будівництві газопроводу «Північний потік-2», що проти них можуть бути введені санкції, якщо вони не вийдуть з проекту. Про це повідомив у неділю високопоставлений представник США, передаэ Голос Америки.

Президент США Дональд Трамп звинуватив Німеччину в тому, що вона є «полонянкою» Москви через те, що вона покладається на російські енергоносії, і закликав її припинити роботи по будівництву газопроводу вартістю 11 мільярдів доларів.

«Північний потік-2» призначений для доставки природного газу безпосередньо в Німеччину через Балтійське море. Інші європейські країни також вважають, що він має критично важливе значення, оскільки може позбавити Україну джерел доходів у вигляді плати за транзит газу, що може посилити вразливість Києва в майбутньому.

Посол США Річард Гренелл підняв цю тему в листі, направленому декільком компаніям, повідомило посольство США.

«Лист нагадує, що будь-яка компанія, що працює в сфері [будівництва] російських трубопроводів для експорту енергоносіїв, наражається на ризик у відповідності з Законом про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій», — заявив представник посольства, додавши, що інші європейські країни також виступають проти трубопроводу.

Німеччина та її європейські союзники звинувачують Вашингтон у використанні згаданого закону для втручання в їх зовнішню й енергетичну політику через екстериторіальну юрисдикцію цього акту.

Нагадаємо, що проти будівництва виступає і низка європейських держав, зокрема Латвія. У грудні 2018 року депутат Європарламенту від Латвії Сандра Калнієте внесла проект резолюції, який передбачає прийняття Євросоюзом заходів з протидії проекту «Північний потік -2». 

Print Friendly, PDF & Email