Росія порушувала Мінські угоди, починаючи з перших домовленостей, заявив спеціальний представник Державного департаменту Сполучених штатів Америки у справах України Курт Волкер. Про це повідомляє Главред.

"Росія неправильно стверджує, що Україна не виконує Мінські угоди. В реальності все навпаки", - заявив Волкер.

Він нагадав, що 5 вересня 2014 року в Мінську було погоджено Мінський протокол,  19 вересня 2014 року – Мінський меморандум, а 12 лютого 2015 року - комплекс заходів щодо виконання Мінських угод.

"Росія не здійснила "негайне двостороннє припинення застосування зброї" на Сході України (5 вересня 2014 р.) та не здійснила «негайне і всебічне припинення вогню» на Сході України (12 лютого 2015 р.)", - підкреслив спецпредставник США.

Россія не припинила "використання всіх видів зброї і проведення наступальних операції" (19 вересня 2014 р.) та не здійснила «виведення всіх важких озброєнь" (12 лютого 2015 р. і 29 вересня 2015 р.) зі Східної України», - нагадав Волкер ,

"Росія не вивела "всі іноземні збройні групи "зі Східної України (19 вересня 2014 р.) та «не роззброїла незаконні збройні формування" (12 лютого 2015 року)", - підкреслив він.

"Росія не змогла" негайно звільнити всіх заручників і незаконно затриманих осіб "(5 вересня 2014 р.)" - підкреслив Волкер в мікроблозі Twitter.

"Росія не змогла" забезпечити постійний моніторинг на російсько-українському державному кордоні та контроль з боку ОБСЄ" та створити зону безпеки в прикордонних регіонах (19 вересня 2014 р.)" - зазначив дипломат.

"Росія не змогла" вжити заходів для поліпшення гуманітарної ситуації на Донбасі"(5 вересень 2014 р.), та "гарантувати безпечний доступ, доставку, зберігання і розподіл гуманітарної допомоги"(12 лютого 2015 р.)" - підкреслив спецпредставник США.

Росія замість виконання мінських договорів доповідає главам контролюваних їй бойовиків на Донбасі та проводить там псевдовибори.

"Так звані" народні республіки "не мають місця в Мінських угодах і є нелегітимними органами, підтримуваними російської військової міццю, і створені Росією для управління українською територією, яку вона контролює силою" - заявив спецпредставник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер.

Читайте акож: Волкер підтримав призначення спеціального представника ЄС з питань Криму та Донбасу.

 

Print Friendly, PDF & Email