Росія порушувала Мінські угоди, починаючи з перших домовленостей, заявив спеціальний представник Державного департаменту Сполучених штатів Америки у справах України Курт Волкер. Про це повідомляє Главред.

«Росія неправильно стверджує, що Україна не виконує Мінські угоди. В реальності все навпаки», — заявив Волкер.

Він нагадав, що 5 вересня 2014 року в Мінську було погоджено Мінський протокол,  19 вересня 2014 року – Мінський меморандум, а 12 лютого 2015 року — комплекс заходів щодо виконання Мінських угод.

«Росія не здійснила «негайне двостороннє припинення застосування зброї» на Сході України (5 вересня 2014 р.) та не здійснила «негайне і всебічне припинення вогню» на Сході України (12 лютого 2015 р.)», — підкреслив спецпредставник США.

Россія не припинила «використання всіх видів зброї і проведення наступальних операції» (19 вересня 2014 р.) та не здійснила «виведення всіх важких озброєнь» (12 лютого 2015 р. і 29 вересня 2015 р.) зі Східної України», — нагадав Волкер ,

«Росія не вивела «всі іноземні збройні групи «зі Східної України (19 вересня 2014 р.) та «не роззброїла незаконні збройні формування» (12 лютого 2015 року)», — підкреслив він.

«Росія не змогла» негайно звільнити всіх заручників і незаконно затриманих осіб «(5 вересня 2014 р.)» — підкреслив Волкер в мікроблозі Twitter.

«Росія не змогла» забезпечити постійний моніторинг на російсько-українському державному кордоні та контроль з боку ОБСЄ» та створити зону безпеки в прикордонних регіонах (19 вересня 2014 р.)» — зазначив дипломат.

«Росія не змогла» вжити заходів для поліпшення гуманітарної ситуації на Донбасі»(5 вересень 2014 р.), та «гарантувати безпечний доступ, доставку, зберігання і розподіл гуманітарної допомоги»(12 лютого 2015 р.)» — підкреслив спецпредставник США.

Росія замість виконання мінських договорів доповідає главам контролюваних їй бойовиків на Донбасі та проводить там псевдовибори.

«Так звані» народні республіки «не мають місця в Мінських угодах і є нелегітимними органами, підтримуваними російської військової міццю, і створені Росією для управління українською територією, яку вона контролює силою» — заявив спецпредставник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер.

Читайте акож: Волкер підтримав призначення спеціального представника ЄС з питань Криму та Донбасу.

 

Print Friendly, PDF & Email