США, ЄС та МВФ просять відкласти розгляд усіх законопроектів про незаконне збагачення.

Відповідне звернення було викладено в листі від представників посольств ЄС та США, а також представництва Міжнародного валютного фонду, що надійшли в понеділок. Про це повідомив голова парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем’якін, передає Українська правда. 

«Посол США, місія МВФ, посол Євросоюзу написали лист — сьогодні прийшло: вони просять відкласти розгляд всіх законопроектів, тому що вони недосконалі. У тому числі і президентський», — сказав голова парламентського комітету.

У листі також пропонується провести додаткові обговорення документів і зазначається, що всі сторони готові надати будь-яку допомогу і консультації, в тому числі, через своїх експертів і представників при підготовці остаточної редакції законопроекту.

У ньому наголошується, що для того, щоб стати ефективним засобом у боротьбі з корупцією, законопроект про незаконне збагачення має бути розроблений відповідно до міжнародних зобов’язань країни (у тому числі відповідно до Конвенції ООН проти корупції) і відповідно до Конституції України та основних принципів її правової системи.

«Ми відзначаємо, що розроблені законопроекти (у тому числі подані президентом України) не повністю відповідають цій меті і тому повинні бути переглянуті та ретельно обговорені разом з відповідними зацікавленими сторонами», — сказано у тексті.

«Потреба в швидкому вирішенні проблеми в антикорупційному законодавстві не повинна забезпечуватися шляхом порушення надійності і конституційності положень статті про незаконне збагачення. Ми також закликаємо українську владу знайти спосіб продовжити роботу над десятками розслідувань, які вже були розпочаті»- додається у листі. 

Нагадаємо, що 28 лютого Порошенко зареєстрував у ВР законопроект «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо відповідальності за незаконне збагачення». 

Print Friendly, PDF & Email