Необхідно "заморозити" сирійський конфлікт в тому стані, в якому він опинився приблизно влітку 2018 року, а потім приступити до політичного процесу під егідою ООН. Відновідну пропозицію висловив спецпредставник держдепартаменту США по Сирії Джеймс Джеффрі на Мюнхенській конференції з безпеки, передає Инерфакс.

Конфлікт в Сирії став наймасштабнішим в регіоні з 1973 року - "війни Судного дня" між Ізраїлем та арабськими країнами, зазначив спецпредставник у своєму виступі.

"Це небезпечна ситуація, це не ще один внутрішній конфлікт сам по собі, як було в Південному Судані або в Лівії кілька років тому. Це те, чого я не бачив в регіоні з 1973 року", - сказав він у неділю на Мюнхенській конференції з безпеки.

Він підкреслив, що в ситуацію навколо Сирії залучені відразу п'ять сторін - Туреччина, Росія, Іран, Ізраїль і США, причому ізраїльські та іранські сили, за участю сирійців, вступали в сутички.

Джеффрі також зазначив, що Вашингтон закликає Дамаск змінити свою поведінку, але не вимагає відставки президента Сирії Башара Асада.

"Ні, ми не закликаємо [до відходу Башара Асада]. Ми закликаємо до значних змін в поведінці режиму", - уточникк спецпредставник США.

Print Friendly, PDF & Email