Очікувані в найближчі місяці верифікації пенсійних відрахувань і соціальних виплат призведуть до тимчасового призупинення пенсій окремим українським громадянам.
Про це повідомляється в проекті постанови Міністерства фінансів, поданому на розгляд уряду, пише АиФ.

У проекті зазначається, що в разі виявлення неточності в реєстрах або документах пенсіонера, припинення його пенсії може зайняти від 10 до 30 днів.
При прийнятті проекту під загрозою припинення пенсії виявляться ті громадяни, яким в 2019 році запланований перерахунок пенсії. Цих пенсіонерів контролюючі органи від уряду будуть перевіряти в першу чергу.

Також після введення механізму верифікації можливі і зменшення пенсій після перевірки даних пенсіонера і перерахунку.

У Мінфіні відзначили, що громадяни України, які претендують на підвищену пенсію, можуть не отримати підвищень після безпосередньої перевірки їх стажу та рівня заробітної плати.

Раніше в Пенсійному фонді заявили, що проект уряду щодо верифікації пенсійних виплат українським громадянам може привести до зупинки пенсій, в разі, якщо в нього не буде внесено низку правок. Зокрема, ПФУ закликають гарантувати виплату пенсій особам, у яких помилково записані ім’я або прізвище в Держреєстрі та забезпечити комунікацію між відомствами з даними про пенсіонерів, яких збираються позбавити виплат.

Раніше в Комітеті Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення відбулася нарада про урядовий законопроект по верифікації державних виплат на соціальний захист населення в Україні. У депутатів виникли певні зауваження щодо проекту, які були передані профільним міністерствам. Йдеться зокрема про фіксовані терміни перевірки.

Print Friendly, PDF & Email