Прем’єр-міністр Чехії Андрей Бабіш потрапив в епіцентр скандалу за участі його сина. 35-річний Андрей Бабіш-молодший заявив, що його за наказом батька примусово вивезли до Криму, аби він не зміг свідчити у відкритій проти батька кримінальній справі, передає ВВС Україна.

Прем’єр-міністр та мільярдер Андрей Бабіш звинувачується у прихованні факту володіння фермою та конференц-центром, відомим як «Гніздо лелеки». У січні проти нього висунули звинувачення і він втратив депутатську недоторканість. Метою приховування було отримання конференц-центром субсидії ЄС для малого бізнесу.

Журналісти веб-сайту Seznam зв’язалися з сином Бабіша, коли той заходився в домі матері у Швейцарії. Андрей-молодший розповів, що його батько хотів завадити сину брати участь у кримінальній справі проти нього і тому поставив ультиматум: поїхати у «довготривалу відпустку до Криму» або бути закритим у психіатричній лікарні. В результаті Андрея Бабіша-молодшого насильно вивіз до окупованого РФ Криму чоловік психіатра, яка вела його у Празі. 

Прем’єр-міністр заперечує обвинувачення сина і намагається довести, що він психічно хворий. Андрей Бабіш заявив, що син приймає сильні ліки і має постійно знаходитися під наглядом спеціалістів. Крім того він додав, що його донька також страждає від біполярного розладу. 

«Ніхто не викрадав мого сина. Він добровільно виїхав з Чехії. Це питання вже вивчала поліція, яка дійшла висновку, що викрадення не було», – сказав прем’єр. Він також засудив тиск ЗМІ на правоохоронні органи. 

Тепер однопартійці Бабіша вимагають від нього пояснень звинувачень сина. 

Print Friendly, PDF & Email