Огірки — ідеальний літній овоч, який додає свіжий хрусткий смак салатам і літнім напоям. Виростити власні огірки з насіння легко, та й вони бубуть смачніші та корисніші. Давайте розглянемо, як самостійно виростити ці овочі.

По-перше, важливо зрозуміти, що є два типи огіркових рослин: кущові та виноградні. Кущові сорти огірків мають стебла компактної довжини — лише 60-80 см, і не потребують додатково спорядження. Стебла виноградних огірків виростають від 120 до шести 180 см у довжину, іноді довше, і приносять щедрий урожай плодів. Їх можна вирощувати на землі, на спорудах або з допомогою спеціальних сіток для огірків. Саме вирощування огірків на сітці є найкращим варіант отримати багатший та кращий урожай.

Переваги використання огіркових сіток

Тож навіщо турбуватися про встановлення сіток для ваших огірків? Ось п’ять причин, чому ліпше вирощувати огірки вертикально: 

  1. Кращий доступ до сонячного світла, що може підвищити кількість та розмір плодів.
  2. Легше уникнути змочування листя. Хоча листя все одно промокне під час дощу, воно швидко висохне. Це важливо, оскільки вода може поширювати огіркові захворювання.
  3. Ви використовуєте менше простору для вирощування огірків.
  4. На сітках легше стежити за огірковими шкідниками та хворобами.
  5. Вертикально вирощені рослини дають менше деформованих плодів. Крім того, їх буде легше помітити та зібрати.

Як правильно посадити огірки за допомогою сітки:

Здорові рослини огірків дають найбільший урожай плодів, тому шукайте ділянку з ідеальними умовами для вирощування. Огірки – теплолюбний овоч, і їм щодня потрібно не менше шести-восьми годин сонця. Вони також цінують багатий удобрений ґрунт.

Щодо огіркової сітки, її можна зробити своїми руками або купити їх в Інтернеті та в садових центрах. Самостійне виготовлення може бути доволі складним та зайняти багато часу, тому краще буде придбати вже готову спеціальну сітку для огірків.

Огірки вважаються простим овочем для вирощування. Дайте їм багатий ґрунт, багато сонячного світла та постійну вологу, і ви можете очікувати багато чудових плодів. Посів огірків можна проводити пізньою весною, після закінчення останніх заморозків, або висадити їх спочатку у приміщенні й за три-чотири тижні до дати останніх заморозків. Перед посадкою насіння або розсади необхідно встановити сітку для огірків. 

5 сортів огірків, які краще вього вирощувати з сіткою:

  • Лимон;
  • Суйо Лонг;
  • Marketmore 76;
  • Diva;
  • Вірменський.

Якщо ви любите проводити час у своєму городі і приділяти увагу своїм рослинам, робіть це максимально ефективно для отримання чудово урожаю, використовуючи допоміжне спорядження. Вам буде зручно уважно оглядати свої рослини – зверху та під листям, щоб переконуватися, що немає проблем й плоди ростуть добре. 

Print Friendly, PDF & Email