Робот-пилосос – помічник, який знайшов своє місце майже в кожному домі. Незважаючи на свою популярність, не всі домогосподині віддають перевагу штучному інтелекту, вважаючи, що краще за них з прибиранням ніхто не впорається. Найчастіше такі думки виникають у людей, які не розуміють принципи роботи приладу та зовсім нічого не знають про його систему навігації. Так, ефективність прибирання напряму залежить від того, наскільки якісно гаджету вдається “помітити” навколишнє середовище і з точністю сформулювати свої дії в цьому середовищі.

Особливості роботи системи навігації

Система навігації робота-пилососа має прямий зв’язок з його роботоздатністю. Існує дві категорії пристроїв:

  1. Роботи, що отримують інформацію щодо змін простору з датчиків, і далі вже самі приймають рішення, як виконувати свою роботу.
  2. Роботи, що спираються на датчики, які встановлює сама людина – власник пристрою.

Кожний покупець вже сам обирає, якому пристрою надати перевагу. Перед тим, як придбати роботи-пилососи у Чернівцях, рекомендуємо досить детально ознайомитися з характеристиками обох категорій. Порівнявши можливості робота з необхідними вимогами, ві точно зможете зробити правильний вибір.

Різновиди навігаційних систем розумних пилососів

На сьогоднішній день виділяють три види навігаційної системи:

  • з лідаром;
  • з камерою;
  • з гіроскопом.

Лідар – це, кажучи простими словами, невелика вежа з прорізами, що знаходиться на верхній частині приладу, яка притаманна пристроям з лазерною навігацією. Даний вид оснащення дозволяє пилососу з точністю будувати карту переміщення та з легкістю орієнтуватися в просторі навіть в темноті.

Однією з останніх розробок є удосконалення технології навігації за допомогою встроювання камери у робот-пилосос. Камера встановлюється вгорі гаджету і допомагає пристрою бачити різні предмети. Така навігаційна система має особливість точної побудови плану приміщення.

Вид орієнтування за гіроскопом дозволяє чітко контролювати кути обертів робота-пилососа. У такій системі використовується алгоритм “змійки”, таким чином, пристрій не допускає відхилень від головного маршруту.

Яку систему навігації краще обрати?

Підбираючи робот-пилосос, потрібно заздалегідь вивчити особливості приміщення, в якому буде здійснюватися прибирання, це допоможе Вам зекономити гроші. Більш дорогі пристрої оснащені комбінованими системами навігації, наприклад, і лідаром, і камерою. Топові прилади можна знайти на сайті магазину Allo, там же детально ознайомитися з характеристиками кожного гаджету. Спеціалісти стверджують, що слід обирати роботи-пилососи, які устатковані комбінованою навігаційною системою: лідар + фронтальна камера.

Print Friendly, PDF & Email