Повідомлення про те, що українські військові на 20 кілометрів просунулися у бік Дебальцеве з’явилося на Facebook сторінці волонтера Юрія Мисягіна. «Коротко і без подробиць. Від наших позицій на Світлодарській дузі до найближчих забудов і будинків залишилося всього 5-6 кілометрів, полями й висотами. А ще рік тому було 25 кілометрів. Піхота покрокувала, а «третя сила» підтримала. І все в рамках Мінських домовленостей», — написав він. Під «третьою силою», ймовірно, мається на увазі важка артилерія.

Питання про відповідність Мінським домовленостям ЗСУ є одним зі спірних питань, на яке обидві сторони конфлікту мають протилежні точки зору. На момент укладення Мінських домовленостей восени 2014 Дебальцеве знаходилося під контролем Збройних сил України. Пізніше українська сторона вийшла із переговорів, а бойові дії відновилися. В ході цих дій сили сепаратистів отримали контроль над рядом населених пунктів, зокрема Дебальцеве й Вуглегірська, після чого перемовини відновилися і сторони підписали новий протокол, так званий Мінськ-2. Оскільки цей протокол не обумовлював знаходження лінії розмежування, українська сторона наполягає на поверненні позицій осені 2014, в той час як сепаратисти наполягають на збереженні статус-кво.

За більш ранніми повідомленнями Міноборони, підрозділи ЗСУ впродовж останніх кількох днів зайняли нові позиції на Світлодарській дузі.

Print Friendly, PDF & Email