25 листопада в Швейцарії пройде референдум присвячений важливому для країни питанню: чи має держава виплачувати фермерам, які зберігають коровам роги, грошову допомогу? Справа в тому, що з економічної точки зору фермерам вигідніше видаляти коровам роги, оскільки тоді їх можна утримцвати в менш великих приміщеннях, не боючись, що вони завдадуть одна одній шкоди. 

Однак один фермер, Армін Каполь, вирішив, що таким чином швейцарці шкодять «коровам», як одному з головних символів Швейцарії. На думку чоловіка корови без рогів виглядають якось неповноцінно. Тому у 2010 році він розпочав боротьбу за виплату фермерам компенсацій, якщо вони вирішують не видаляти коровам роги. 

Спочатку Каполь писав листи міністру економіки, президенту та парламенту. Не отримавши відгуку він підписував петицію «Збережемо коровам роги!» та відвозив сторінки з 18 тисячами підписів під будівлю Федеральної канцелярії. Однак ніщо з цього не спрацювало. 

Тоді фермер згадав про право кожного громадянина Швейцарії на народну законодавчу ініціативу, згідно з яким кожен може напряму пропонувати поправки до Федеральної конституції. В 2016 році Армін Каполь зміг зареєструвати власну ініціативу під назвою «За гідність сільськогосподарських тварин». Учасникам ініціативи в результаті невпинної роботи вдалося зібрати 100 тисяч підписів за 18 місяців, що було умовою висунення питання на голосування. 

За час боротьби Каполь витратив 55 тисяч франків власного пенсіонного фонду. Крім того фермеру вдалося зібрати близько 50 тисяч франків завдяки одній швейцарській традиції. Коли хтось померає, то в оголошенні про смерть в газеті просять не витрачати гроші на квіти, а перерахувати їх на рахунок певної організації. І ось одного разу, після смерті місцевого фермере, його родичі порекомендували всім гостям поминок пожертвувати свої «квіткові гроші» на користь проекту по збереженню рогів. Цим самим вони допомогли Анрі Каполю зібрати кошти необхідні для підтримки його ініціативи. 

Джерело: swissinfo

Print Friendly, PDF & Email