Уряд Швейцарії уповноважив федеральну прокуратуру почати кримінальне провадження відносно ймовірних російських агентів. Відповідне рішення у вівторок, 23 жовтня, ухвалив федеральний департамент юстиції і поліції. Рішення було узгоджено з департаментом закордонних справ, повідомляє DW.

За даними газети Tages-Anzeiger, мова йде про «декількох російських громадян, підозрюваних у веденні в Швейцарії шпигунства в політичних цілях». У своїй статті видання посилається на інформацію, отриману в федеральному департаменті юстиції і поліції. Ухвалення рішення затягувалося протягом останніх півтора місяців, відзначає швейцарська газета.

19 жовтня голова швейцарської розвідки Жан-Філіп Годен заявив, що в країні діє значна кількість російських шпигунів. Назвати їхню точну кількість він відмовився, але уточнив, що зараз діяльність російських агентів у Швейцарії відчутно активізувалася.

В даний час прокуратура Швейцарії вже розслідує кримінальну справу двох росіян, імовірно співробітників ГУ Євгенія Серебрякова і Олексія Моренця, підозрюваних в причетності до кібератаки на європейську штаб-квартиру Всесвітньої антидопінгової агенції в Лозанні. Їм також інкримінують спробу отримати дані з лабораторії радіологічного та хіміко-бактеріологічного аналізу в швейцарському місті Шпіц. Ця лабораторія допомагає розслідувати хімічні атаки в Сирії і отруєння Скрипалів у Солсбері. Серебряков і Моренець були затримані навесні 2018 року в Гаазі і вислані в РФ. У російському МЗС екстрадицію назвали «непорозумінням».

Print Friendly, PDF & Email