Результати "голосування" на окупованих Росією територіях України не мають значення для Німеччини, заявив канцлер ФРН Олаф Шольц в інтерв'ю газеті Neue Osnabrücker Zeitung у середу, 28 вересня.

"Ми не визнаємо результатів цих фіктивних "референдумів" і продовжимо підтримувати Україну з такою ж силою", - наголосив Шольц.

"Німеччина в межах своїх можливостей підтримує Україну і водночас робить все можливе, щоби не допустити прямого конфлікту між НАТО та Росією", - сказав Шольц. Канцлер ФРН неодноразово заявляв, що Україна отримуватиме важке озброєння радянського зразка з інших країн Організації Північноатлантичного договору, запаси якого в цих країнах будуть поступово поповнюватися сучасною західною технікою через так званий круговий обмін.

У рамках такого обміну Німеччина вже передала Україні понад 100 бойових машин піхоти та танків, нагадав Шольц. "Деякі критики поводяться так, ніби ми постачаємо тільки каски", - додав він. За словами німецького канцлера, поставлені Києву самохідні гаубиці, системи залпового вогню та зенітні самохідні установки Gepard уже зробили "дуже важливий внесок в успіх Збройних сил України на сході країни".

Коментуючи оголошену президентом РФ Володимиром Путіним мобілізацію, Шольц назвав цей крок черговою помилкою: "Путін робить помилки за помилками. Він міг би негайно покласти край цій війні, вивівши свої війська, а потім розпочавши переговори з Києвом".

Мобілізацію канцлер Німеччини назвав "актом розпачу та дещо панічною реакцією на невдачі російських збройних сил на сході України".

Відповідаючи на запитання, чи вірить він, що Путін може застосувати в Україні ядерну зброю, Шольц сказав, що ніхто не може знати цього напевно. "Хто знає? Але, як і президент США Джо Байден, я хочу звернутися до Росії та сказати дуже ясно: забудьте про це", - заявив Шольц.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Print Friendly, PDF & Email