Президент США Дональд Трамп підписав закон про бюджет, прийнятий 25 січня Сенатом і Палатою представників. Закон передбачає фінансуванні уряду на наступні три тижні, до 15 лютого, і не включає кошти на будівництво запропонованої Трампом стіни на кордоні між США і Мексикою, передає Голос Америки. 

«Після 36 днів запеклих суперечок і обговорень я бачу, що демократи і республіканці готові відкласти свої партійні пристрасті в сторону і поставити американський народ на перше місце, — сказав Трамп, який виступив в Рожевому саду Білого дому. — Це можливість для всіх сторін працювати разом на благо нашої прекрасної країни».

Тепер необхідні дії повинні зробити Сенат і Палата представників. Законопроект про фінансування уряду до 15 лютого не включає виділення коштів на будівництво стіни на кордоні з Мексикою — це питання і стало причиною шатдаун. Президент Трамп сказав, що буде сформований двопартійний комітет для оцінки ситуації на кордоні.

Заява Трампа повністю змінює його позицію, висловлену в четвер, коли він сказав, що погодиться на тимчасове відкриття федерального уряду тільки, якщо Конгрес виділить «початковий платіж» на будівництво стіни на кордоні США і Мексики.

«Це просто здоровий глузд, стіни працюють», — сказав Трамп в п’ятницю, стверджуючи, що стіна стане бар’єром, який не допустить в країну злочинців, торговців людьми і наркотики.

Трамп погодився піти на компроміс з демократами на 35-й день часткового закриття уряду, коли близько 800 тис федеральних службовців вже вдруге поспіль не отримали зарплату, а в аеропортах США почалися затримки з відправленням і прибуттям рейсів — авіадиспетчери, які не одержують зарплату, відмовляються виходити на роботу.

Після заяви президента, лідер демократичної меншості в Сенаті Чак Шумер сказав, що Трамп погодився з вимогами демократів розвести питання відновлення роботи уряду і безпеки кордонів. Він також висловив надію на те, що Трамп «засвоїв урок». 

Лідер республіканської більшості в Сенаті Мітч Макконнелл сказав, що сподівається, що в найближчі тижні будуть проведені «переговори в дусі доброї волі», в результаті яких розбіжності з безпеки кордонів будуть врегульовані.

Дональд Трамп попередив, що якщо протягом трьох тижнів Конгрес не виділить йому коштів на будівництво стіни, він може знову влаштувати шатдаун або оголосити режим надзвичайного стану.

Print Friendly, PDF & Email