Сербія сильно залежить від російської нафти та газу, і, за словами глави держави, країна шукала джерела палива скрізь, де тільки могла.
Сербія має достатньо коштів, щоб забезпечити альтернативу російським енергоносіям і впоратися з нестачею поставок з РФ, що очікується в найближчі місяці. Про це у понеділок, 29 серпня, заявив президент Сербії Александар Вучич, пише Reuters.

«Ми маємо платити ціну війни на європейській землі», — сказав Вучич.

За словами президента Сербії, газові сховища в країні заповнені настільки, що запасів вистачить на 60 днів, якщо використати також законтрактовані запаси у сусідній Угорщині.

При цьому він зазначив, що Сербія розглядає можливість придбання нафти в Іраку та Венесуелі. Він також додав, що країна намагатиметься закуповувати вугілля в Індонезії. Вучич також повідомив про плани імпортувати нафту з Азербайджану 2023 року.

Сербія також потребує додаткових закупівель вугілля для теплових електростанцій, які забезпечують майже 70% електроенергії країни.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію в боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email