Сенат у вівторок переважною більшістю голосів прийняв законопроект про скорочення покарань для деяких категорій ув’язнених, який вже давно знаходився на обговоренні. За законопроект, підтримуваний президентом Дональдом Трампом, проголосували 87 сенаторів, проти висловилося 12. 

Ініціатива спрощує процедуру дострокового звільнення в реабілітаційні центри або під домашній арешт для деяких груп ув’язнених. Законопроект також передбачає програми, покликані захистити людей, засуджених вперше і які вчинили ненасильницькі злочини, від обов’язкових жорстких мінімальних покарань.

Раніше в цьому році Палата представників також прийняла двопартійний законопроект про тюремну реформу, однак зміна системи винесення вироків їм передбачено не було.

У відповідь на критику деяких консерваторів, які виражали побоювання, що законопроект призведе до звільнення небезпечних злочинців, документ доопрацювали, обмеживши свободу суддів при визначенні покарання в ряді випадків.

Перед прийняттям законопроекту Сенат відмовився підтримати поправки, внесені республіканцями Томом Коттоном і Джоном Кеннеді, які б ще більше посилили вимоги.

Коттон і Кеннеді пропонували позбавити права на дострокове звільнення людей, засуджених за розтління малолітніх або інші насильницькі злочини, повідомляти жертв про вихід злочинців на свободу, а також ввести систему оцінки ефективності програм по боротьбі з рецидивізмом.

Print Friendly, PDF & Email