Уряд Німеччини в середу, 19 грудня, схвалив ряд законопроектів про імміграцію, повідомляє DW.
Так, закон про імміграцію фахівців пом’якшує правила в’їзду в країну висококваліфікованих кадрів з країн, що не входять в ЄС, і дозволяє їм приїжджати до Німеччини для пошуку роботи, ще не маючи трудового договору. Умовами для видачі дозволу на в’їзд будуть достатнє знання німецької мови та можливість утримувати себе. Шукати роботу безпосередньо на місці, згідно з чинним в ФРН законодавству, можуть лише випускники вузів.
Ще один законопроект дає перспективу залишитися в ФРН добре інтегрованим іноземцям, яким відмовили в статусі біженця. Можливість перебування в Німеччині протягом 30 місяців, згідно з документом, будуть надавати мігрантам, які не отримали притулок, але не менше 18 місяців пропрацювали на повну ставку в Німеччині.
В країні нове законодавство сприймають надзвичайно позитивно. «Після більш ніж 20 років дебатів у Німеччині буде сучасне імміграційне законодавство», – зазначив міністр праці ФРН Хубертус Хайль. У свою чергу міністр внутрішніх справ країни Хорст Зеехофер вказав, що нові закони допоможуть скоротити нелегальну імміграцію, а міністр економіки Німеччини Петер Альтмайер заявив про «історичний день».
За планом, обидві законодавчі норми повинні вступити в силу з 1 січня 2020 року. Перед цим вони повинні пройти процедуру затвердження в бундестазі і бундесраті.
Нагадаємо, що 18 грудня Генеральна Асамблея ООН остаточно схвалила міграційний пакт, до якого долучилися близько 150 країн світу. Документ було прийнято на конференції в Марокко.