Генеральна прокуратура Саудівської Аравії вимагає стратити п’ять з 11 підозрюваних у вбивстві журналіста Джамала Хашоггі. Про це сказано в заяві Генеральної прокурори саудитів, переданій сьогодні, 3 січня, саудівським агентством SPA, передає Regnum.

Сьогодні в Ер-Ріяді відбулося перше засідання кримінального суду, який розглядає справу Хашоггі. Державний обвинувач на підставі шаріатського права зажадав смертної кари для п’яти обвинувачених у вбивстві Хашоггі.

Нагадаємо, що журналіст The Washington Post зник 2 жовтня в консульстві Саудівської Аравії у Стамбулі. Його наречена залишилась на вулиці, поки Хашоггі мав забрати документи, необхідні для одруження. Однак з консульства він так і не вийшов. За версією слідства, проведеного турецькою поліцією, журналіста вбили одразу при вході в консульство 15 агентів Ер-Ріяду. Відомо, що вони прибули до міста напередодні вбивства та поїхали в той же день. Організатором вбивства вважають спадкоємного принца Саудівської Аравії Мухаммеда бін Салмана, однак у слідства є лише непрямі докази. 

Королівство довгий час не визнавало смерть журналіста, це було зроблено лише через кілька тижнів після зникнення. Однак Ер-Ріяд спростовує версію про причетність принца до справи, а саме вбивства влада країни назвала жаливою випадковістю, яка сталася помилково. 

Print Friendly, PDF & Email