За оцінкою як західних, так і російських експертів, загальновійськові підрозділи російської армії виявилися не готовими до штурмових дій.

За півроку війни в Україні російська армія втратила тисячі військовослужбовців. Оцінки числа загиблих сильно відрізняються, але важливо не лише загальна кількість втрат, а й те, хто саме загинув. Росія втратила понад 900 елітних фахівців, на підготовку яких пішли роки зусиль та мільйони доларів. Про це повідомляє ВВС.

За оцінкою як західних, так і російських експертів, загальновійськові підрозділи російської армії виявилися не готовими до штурмових дій. У результаті, завдання, які зазвичай ставляться перед піхотою, довелося вирішувати загонам спецназу, морпіхам та десантникам.

Саме ці сполуки, які традиційно вважаються елітою російської армії, зазнали відчутних втрат. Загинули й десятки військових льотчиків. На думку експертів, компенсувати втрату всіх цих фахівців Росії буде проблематично.

За їх даними, встановлено загибель:

151 військовослужбовець спецназу ГРУ, з них 22% офіцери;
245 росгвардійців, у тому числі спецназ, СОБР та ОМОН. Майже кожен четвертий мав офіцерське звання. Щонайменше, 16 загиблих мали краповий берет;
мінімум, 20 співробітників ФСБ та ФСТ. Серед загиблих — і офіцери найзасекреченіших підрозділів;
найбільші серед десантників втрати зазнав 331 гвардійський полк ВДВ з Костроми: понад 80 загиблих офіцерів, у тому числі командир полку;
у найелітнішому загоні ВДВ — 45-й гвардійській бригаді спецназу загинуло 14 військовослужбовців;
морпіхи: найбільше втрат зазнала 810 бригада, що базується в Криму. Загинули, щонайменше, 56 осіб, у тому числі два командири бригади;
ліквідовано 67 військових льотчиків, включаючи штурманів та бортмеханіків (екіпажі бойових літаків та вертольотів – еліта будь-якої армії світу, а підготовка одного льотчика-снайпера може займати 15-17 років).

Загальновійськові підрозділи армії РФ не були готові до штурмів. Через це російським елітним загонам довелося вирішувати завдання, які ставляться перед піхотою.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————

Print Friendly, PDF & Email